You are here:  / Nowości / Kredyty konsolidacyjne ranking

Kredyty konsolidacyjne ranking

Kredyty konsolidacyjne
Kredyt konsolidacyjny to kredyt gotówkowy, którego celem jest spłacenie innych zadłużeń. Jeśli ktoś popadł w spore długi i ma wiele kredytów, których nie jest w stanie spłacać, może sprawdzić jakie kredyty konsolidacyjne ranking dostępne są na rynku.

Dzięki temu zorientuje się, czy korzystniej będzie mu zebrać te zadłużenia w jedno i spłacać w ramach kredytu konsolidacyjnego, czy lepiej nadal każdy spłacać osobno. Warto też w tej sytuacji porównać ofertę kilku banków i porozmawiać z doradcą kredytowym, który może sprawdzić, jaka oferta będzie najkorzystniejsza.

Niektóre banki udzielają także kredytów konsolidacyjnych, dzięki którym można spłacać swoje zadłużenie w parabankach, a więc kredyty nazywane popularnie chwilówkami.

Zawsze lepiej skorzystać z kredytu konsolidacyjnego niż wpaść w pułapkę zadłużenia, które grozić będzie egzekucją komorniczą. W wielu wypadkach kredyt konsolidacyjny może być dość drogi, ale to lepsze rozwiązanie niż utrata mieszkania lub miesięcznych dochodów na rzecz spłaty zadłużenia.

Kredyty konsolidacyjne dostępne są w większości banków. Oznacza to, że można otrzymać taki kredyt na dość dobrych warunkach. Ważne, by posiadać dobrą historię kredytową i nie mieć zaległości w BIK