You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Rzeczoznawca majątkowy Warszawa

Rzeczoznawca majątkowy Warszawa

Na czym polega praca rzeczoznawcy?
Rzeczoznawca majątkowy Warszawa zajmuje się wyceną majątku. Najczęściej takiej procedurze podlegają mieszkania i domy. Wielu ludzi chce poznać wartość nieruchomości przed dokonaniem jej zakupu lub przed sprzedażą. Rolą rzeczoznawcy jest wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które wpływają na wartość nieruchomości.

Rzeczoznawca w pierwszej kolejności ocenia stan budynku. Musi sprawdzić, czy okna i dach nadają się do remontu, czy są w dobrym stanie. Podobnie z instalacją wodnokanalizacyjną, czy elektryczną. Jeśli budynek jest stary, instalacje będą nadawać się do wymiany. To będzie miało wpływ na finalną wartość nieruchomości.

Rzeczoznawca ocenia też, czy mieszkanie wymaga wkładu finansowego. Jeśli jest urządzone a podłogi i ściany nie są zniszczone, jego wartość będzie wyższa.

Ważna jest też okolica, w której znajduje się mieszkanie. Istotny jest dostęp do infrastruktury: czy przystanek autobusowy jest blisko, w jakiej odległości znajduje się postój taksówek albo metro.

Na wartość budynku ma także wpływ sąsiedztwo. Domy i mieszkania położone w pobliżu ruchliwych ulic mają niższą wartość. Wyżej wycenione będą te w spokojnej okolicy, ale z położonymi w pobliżu sklepami, czy przychodnią i szkołą.